Klimatizace a rekuperace

Klimatizace

Jak funguje klimatizace? Venkovní a vnitřní jednotka jsou mezi sebou propojeny párem potrubí. Tímto potrubím proudí chladivo. Dále jsou mezi jednotkami kabelem propojeny desky s elektronikou, je tak zajištěna elektronická komunikace. Klimatizační jednotka se ovládá snadno dálkovým infra ovladačem nebo drátovým (nástěnným) ovladačem – druh ovladače záleží na typu vnitřní jednotky. Provádíme montáž, servis a údržbu klimatizace Toshiba a klimatizace Hisense.

Chladící výkony jednotek jsou různé, je dobré vždy individuálně navrhnout správný výkon podle tepelné zátěže klimatizované místnosti.

Rekuperace

Rekuperace – i s tímto si naše firma poradí. Proč rekuperace? Rekuperace slouží ke zpětnému získávání tepla. Přiváděný vzduch v rekuperační jednotce přebírá teplo z odváděného vzduchu a minimalizuje tak tepelné ztráty stavby. Vzduchotěsný pasivní dům je permanentně příjemně větrán. Díky rekuperaci větráním však neuniká téměř žádné teplo.

Mimo výměník tepla rekuperační jednotka obsahuje rovněž ventilátory, ty zajišťují transport čerstvého a odtah (nebo odvod) použitého vzduchu. Nejmodernější rekuperační jednotky mají také filtr, které brání vniknutí prachu, pylů a alergenů do domu.

Rekuperační jednotka a její umístění? Většinou se s ní setkáte v technické místnosti, ve sklepě, na půdě, v koupelně nebo šatně. Pozor na teplotu v této místnosti – ať neklesne pod bod. Vzduch je přiváděn k rekuperačnímu zařízení přes obvodovou zeď nebo přes zemní výměník.

Plyn

Každý dům lze spolehlivě vytápět kotli na tuhá paliva, ale je zde také možnost elektrického vytápění. Provoz kotlů prvního typu je poměrně obtížné a nákladné, musíte neustále přikládat palivo, vyčistit komín a kotel od popela atd. Elektrické kotle a ohřívače vody se snadno udržují, ale spotřebovávají hodně elektřiny, takže majitelé domů budou muset každý měsíc platit značné účty za energie.

Nejekonomičtější možností je použití plynového topení a po připojení domu k plynovodu musí vlastník dodržovat bezpečnostní pravidla a včas provádět údržbu plynových spotřebičů.

Najdete nás také v internetovém vyhledáči pod názvem instalatér Praha 6, instalatér Praha 5, instalatérské Praha 6, instalatérské Praha 5, opravy vody Praha 6, opravy vody Praha 5, topenářské práce Praha 6, topenářské práce Praha 5.

Naše pole působnosti je především oblast Roztoky, Libčice nad Vltavou, Klecany, Praha 6, Praha 5, Praha Suchdol, Kralupy nad Vltavou, Hostivice, Buštěhrad, Kladno.

Máte zájem o některou ze služeb?

S námi Vám bude doma teplo!